ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2016/2017.

Наставничко веће ОШ "Ђура Даничић"
у Београду је изабрало
УРОША МАРИЋА
за ђака генерације школске 2016/2017. године

Djak generacije 2016-2017
Увек је било талентованих ученика који би били узор својим друговима. Урош Марић је ученик 8-2 одељења који се по својим особинама, поступцима и радом издвојио међу вршњацима и понео титулу Ученика генерације. Вредан, упоран и ненаметљив остварио је запажене резултате у току осмогодишњег школовања. Поред Вукове дипломе, посебних диплома из историје и математике и похвала за одличан успех, достојно је предстваљао нашу школу у екипним такмичењима, квизовима и другим манифестацијама. Успешно се бави кошарком већ осам година, а прошао је и обуку за медијаторе и са децом радио у медијаторском кутку. Активно учествује у раду одељењске заједнице и увек је спреман да помогне. На контролним задацима више се трудио да помогне другима него да уради свој задатак. Наставници истичу и његово логичко повезивање стечених знања са примерима из свакодневног живота. Проглашен је за "нај ученика" од стране својих другова јер увек успешно и пожртвовано помаже у стицању нових знања. Урош се не разликује много од својих вршњака, игра компјутерске игрице, воли филмове, бави се спортом, а воли да прочита и добру књигу.

У својој генерацији остаће упамћен као изузетан ученик, жељан знања, друштвен и комуникативан. Поносни смо што је ђак наше школе и што је понео ласкаву титулу Ученика генерације.