ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Европски дан језика обележен је и у нашој школи 26. септембра, 2017.

Овај дан се на иницијативу Савета Европе прославља од 2001. године с циљем промовисања учења страних језика.

Ученици седмог и осмог разреда су заједно са наставницама Весном Петровић, Иваном Живковић и Тањом Цветковић припремили су огледни час на тему "Музика и уметност". Представили су значајне композиторе, музичаре, ликовне ствараоце и књижевнике енглеског, немачког и италијанског говорног подручја. Провели су нас крозисторију британске музике, рецитовали стихове Дантеа Алигијерија, Хајнриха Хајнеа и Фридриха Шилера. Уживали смо слушајући Вердијеву оперу "Набуко", као и композиције"Буре" Ј. С. Баха и "Оди радости" из Бетовенове 9. симфоније које су на гитари извели ученици Марко Скадрић и Алекса Милуновић.

ФОТОГРАФИЈЕ