ПРОГРАМ ОСНАЖИВАЊА ПОРОДИЦА - ШТА КАЖУ УЧЕНИЦИ И РОДИТЕЉИ

• „Највредније је било што смо научили да пребродимо стрес, зближимо се са породицом и ослободимо вршњачког притиска“
  • „Навредније што сам научио на овој радионици је то како да се снађем кад сам под стресом“
  • „Највредније што сам научила јесу кораци. Без њих не бих могла да пристанем на нешто што ће мене и мог друга или моју другарицу увалити у проблем“
  • „Програм је одличан, а посебно ми је помогао у начину поступања код дроге и алкохолизма“
  • „ЉУБАВ И ГРАНИЦЕ -  да су границе неопходне и да оне одражавају нашу љубав и бригу за дете. МЕТОДЕ ЗА НАПРЕДОВАЊЕ ДЕЦЕ – бодовна листа, мале казне, породични састанци, испољавање својих и препознавање осећања других“.
  • „Највредније: да се дете треба и мора чути. Њихова реч је врло често вапај до неба. Послушај га и пола проблема си решио.“
  • „Да разговарам са дететом тек кад се смирим, колико похвале могу позитивно да утичу на дете, као и бодовна листа (награде) за поштовање правила.“
  • „Да се стрпљењем и отвореним питањима постижу бољи резултати него строгом контролом и притисцима, и да поштовање граница и похвале помажу да се сви боље снађемо у свакодневним ситуацијама током одрастања.“

• „ сам се колико значи добро слушати шта дете  прича и научила сам коришћење бодовне листе.“
  • „Трудимо се да много више времена проводимо заједно. Одржавамо породичне састанке и постепено уводимо правила понашања. Трудимо се да променимо све што нам смета код других чланова породице.“
  • „ У три речи МНОГО СМО ЈАЧИ. Постали смо сложна породица.“

Милка Богић, психолог

ВРАТИ СЕ НА СТРАНИЦУ ПРОГРАМ ОСНАЖИВАЊА ПОРОДИЦА