ШКОЛСКА СЛАВА - СВЕТИ САВА 2018. ГОДИНЕ

27. ЈАНУАР је најсвечанији дан у целој Србији, када све наше школе прослављају своју школску славу посвећену Првом архиепископу и просветитељу Светом Сави.

Култ о Светом Сави је и ове године био инспирација за наше ученике и наставнике да свечаном академијом, културно-уметничким програмом, ликовним и литерарним радовима, уједини наше ученике, наставнике и госте.

Координатор програма, наставница српског језика, Светлана Миленовић окупила је талентоване ученике: рецитаторе, глумце, певаче, музичаре, сликаре... и уз сарадњу њихових вредних наставника, Данијеле Костић, Драгане Филиповић, Миљана Симановић, вероучитеља Србислава Луковића , свечано  је обележен Савиндан.

Ове године домаћини славе били су Сунчицa и Миле Ракоњац. Као што приличи српским обичајима, уз славску свећу, жито, славски колач и вино, свештеник је благосиљао славу, а домаћини славе су предали славу будућим домаћинима.

Ове године наше светосавско славље су  увеличали многобројни гости, родитељи ученика, сарадници Школе, представници разних институција.

После свечаног дела и незаобилазне ретмичко -балетске тачке коју спрема наша сарадница Мира Даничић и неизбежног фолклора који припрема наш сарадник Гојко Зорић, уследио је славски ручак и дружење.

Школа и домаћини славе се захваљују свим учесницима у програму као и нашим спонзорима „Movie kitchen catering“ и пекари „ХОЛИ МОЛИ“.

Фотографије са светосавске прославе....