Наставница Тања Цветковић награђена двонедељним семинаром у Немачкој од стране Гете Института

Пројекaт „Примена савремених технологија у настави страног језика“

Завод за унапређивање образовања и васпитања je у сарадњи са Гете институтом 2015. године покренуо пројекат са циљем осавремењивања наставе страних језика, у који је укључено и Министарство просвете, науке и технолошког развоја. У оквиру прве фазе пројекта у периоду од 11.09. do 13.11.2016. одржана је шестонедељна онлајн обука. Од укупно 33 пријављених 24 наставника из 18 школских управа успешно је завршило онлајн обуку  „Примена савремених технологија у настави страног језика“. На завршном сусрету који је одржан 13.11.2016. у просторијама Гете институа, 19 наставника немачког језика је представило своје радове. Комисија у саставу:  Бернард Шнајдер, директор Гете институа; Биљана Букинац, самостални саветник, Министарство просвете науке и технолошког развоја; Оливера Тодоровић, руководилац Центра за професионални развој запослених у образовању и Александра Беговић, саветник координатор из Завода за унапређивање образовања и васпитања су једногласно одабрали три рада чији аутори су од Гете института добили по две недеље стручног усавршавања у Немачкој. Аутори награђених радова су: Бранка Савановић, ОШ Жарко Зрењанин, Нови Сад; Биљана Репашић, Гимназија, Кикинда и Тања Цветковић, ОШ Ђура Даничић, Београд. Сви радови ће бити постављени на сајт Завода и Гете института.

Тања Цветковић, наставница немачког језика у нашој школи, представила је свој час Teasmsportarten који је одржан у одељењу 7/1. Тема часа су тимски спортови. Ученици су у уводном делу часа правили облаке речи на тему спорт уз помоћ онлајн алата tagxedo. У главном делу часа ученици су презентовали своје видео-клипове о четири спорта: кошарци, фудбалу, кошарци и одбојци. Завршни део часа чинио је квиз који је наставница направила уз помоћ онлајн алата getkahoot.