ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

Боривој Кнежевић, професор разредне наставе рођен је 29.3.1953. године, живи и ради у Београду.

Средњошколско образовање стекао је у Београду похађајући XI београдску гимназију, сада VIII.

Завршио је Педагошку академију 1978. а учитељски факултет 2007. године.
Живи и ради у Београду.

Прво своје радно искуство као учитељ стекао је у ОШ "Јосип Броз Тито", сада "Јован Дучић".

У ОШ "Бранислав Нушић" радио је од 1980-1989. године а у ОШ "Ђура Даничић" ради од 1989. године па све до данас.

У току свог педагошког рада са децом постизао је успехе на такмичењима на школском, општинском и градском нивоу. Из изведених 7 генерација имао је 3 ђака генерације.

Био је један од водећих организатора и учесника свечаности за сваку школу у којој је радио. На пољу културе био је учесник многих културних манифестација, добротворних приредби за које је добијао захвалнице, а за свој квалитетан рад добијао значајне награде.

Присуствовао је већини акредитованих семинара за унапређење васпитно - образовног рада у савременој школи, примењујући стечена знања у настави.

Поред своје основне професије већ 35 година се, на професионалном нивоу, бави музиком и активан је члан ансамбла "Свилен конац"