Посета предшколаца ПУ „Искра“ одељењу 3/3

Дана, 13. 12. 2019. ученици одељења 3/3 имали су прилику да угосте предшколце ПУ ,,Искра“. Циљ посете предшколаца био је да се упознају са школом као институцијом и активностима у њој. Полазак у први разред је веома значајан догађај у детињству.
Потребно је да школу од почетка прихвате као место где их чекају нова знања и нови пријатељи. У томе смо им помогли на часу ликовне културе јер смо показали  да је школа место где се првенствено дружимо, учимо кроз игру, стварамо, помажемо једни другима. Тема часа била је израда индивидуалних, а потом и групних ћилима техником ,,ткања“ папиром и вуницом. Пре самог почетка рада разговарали смо о погледаном инсерту из филма ,,Аладин и чаробни ћилим“. Деца су упозната са начином израде ћилима у прошлости, изгледом самог ћилима и разбоја, научили су да је у Србији најпознатији пиротски ћилим. Старији другари били су веома пажљиви према млађима, час је протекао у веселој и радној атмосфери. Успешно смо подстакли развој социјализације и графомоторике, посебно важних за предшколски период и први разред. Желимо им пуно успеха!