Савиндан

Његово Преосвештенство Епископ ремезијански г. Стефан, викар Патријарха српског, 27. јануара 2020. године присуствовао је школској слави Свети Сава у Основној школи ,,Ђура Даничић” у насељу Браће Јерковић. Епископа и свештенство са радошћу су дочекали ученици, родитељи, наставници и сви запослени у школи. Уз владику саслуживали су јереј Вук Матијашевић, и ђакони Саша Глишић и Немања Ристић. После освећења и сечења славског колача, владика се у краткој беседи обратио присутним гостима, запосленима и ђацима и пожело срећну славу. У наставку прославе одржан је културно-уметнички програм ученика основне школе. У организацији прославе славе Светог Саве учествовали су сви запослени на челу са директорком школе Иреном Иванов Каличанин.

вероучитељ Србислав Г. Луковић