Информације за 8. разред

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ 8. РАЗРЕДА, 25.05.2020. год.

На овом ЛИНКУ погледајте упутство.

Упутство за родитеље за завршни испит, 25.05.2020. год.

На овом ЛИНКУ погледајте упутство.

Средња медицинска школа „Свети Василије Острошки”

На овом ЛИНКУ погледајте презентацију о овој школи.

Филолошка гимназија

На овом ЛИНКУ погледајте најновије вести у вези са полагањем пријемног испита и уписом у филолошку гимназију – норвешки језик и одељење за сценске и аудио-визуелне уметности.

Фармацеутско- физиотерапеутска школа

Поштовани,
Овом приликом Вам се обраћам уз молбу да уколико сте у могућности обавестите ђаке Ваше школе који су заинтересовани за уписиванје билингвалног одељења у нашој школи, да су у обавези да се у перуоду од 18-21.05. пријаве на мејла наше школе (farmafizio@sbb.rs)  или директним позивом школе (011/3047814).
Све додатне информације стоје на сајту школе.

На овом ЛИНКУ погледајте презентацију везану за Фармацеутско- физиотерапеутску школу

МПНТР: Полагање пријемних испита за упис у специјализоване средње школе и одељења

За више информација кликните на овај ЛИНК

ОБАВЕШТЕЊЕ

Ученици осмог разреда, од данас, 27. априла 2020. године, преко сајта www.mojaucionica.gov.rs, преко којег су и реализовали тест за самопроцену знања, могу преузети тестове и решења са претходних завршних испита које су решавале генерације малих матураната у периоду од 2011. до 2019. године. Ово је још један вид подршке за припрему завршног испита за осмаке који се припремају за малу матуру учењем на даљину. Ови материјали за учење биће доступни до краја јуна, а мали матуранти могу у било које време приступити платформи и преузети жељене тестове из српског, односно матерњег језика и математике, као и комбинованог теста. Поред тестова моћи ће да преузму и решења која ће им помоћи да процене знање.

САМОПРОЦЕНА ЗНАЊА

Да бисте погледали и преузели тестове, као и упутства за њихово прегледање, кликните на следеће линкове:

ТЕСТ – СРПСКИ ЈЕЗИК – ЛИНК
Упутство за прегледање теста из српског језика – ЛИНК
ТЕСТ – МАТЕМАТИКА – ЛИНК
Упутство за прегледање теста из математике – ЛИНК
   ТЕСТ – КОМБИНОВАНИ – ЛИНК
Упутство за прегледање комбинованог теста – ЛИНК

Драги осмаци,

Онлајн пробно тестирање биће организовано преко платформе mojaucionica.gov.rs и то према следећој динамици:
                     22.4.2020. године – тест из српског/матерњег језика
 23.4.2020. године – тест из математике
24.4.2020. године – комбиновани тест.
Ово је самопроцена знања!
Желимо вам успех!
Ваши наставници и директорка школе

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ У ВЕЗИ СА ИЗВОЂЕЊЕМ

ПРОБНОГ ЗАВРШНОГ ИСПИТА