Поводом Европског дана језика ученици наше школе су учествовали у пројекту „Виртуелна језичка изложба“

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 2020.

Нa инициjaтиву Сaвeтa Eврoпe у Стрaзбуру, Eврoпски дaн jeзикa обележава се 26. сeптeмбрa почев oд 2001. гoдинe. Нa тај дан широм Европе се организуjу разне манифестације: aктивнoсти зa дeцу и сa дeцoм, тeлeвизиjске и рaдиo eмисиje, чaсoви jeзикa и кoнфeрeнциje. Европски дан језика данас прослављају милиони људи у 45 држава славећи  језичку разноликост Европе и промовишући учење језика. Тим поводом ученици наше школе су учествовали у пројекту „Виртуелна језичка изложба“.

Изложбу радова на српском , енглеском, немачком и италијанском језику можете погледати на следећем линку.

ВИРТУЕЛНА ЈЕЗИЧКА ИЗЛОЖБА

Упутство: Ако гледате изложбу на рачунару: кликом на линк уђете на сајт, а затим  у претраживачу ћирилицом укуцате „Виртуелна језичка изложба“ (може и без наводника). Кликом на појединачну слику можете видети и аутора рада. Ако желите да изложбу погледате на свом мобилном телефону, потребно је да претходно преузмете апликацију artsteps. Уживајте у изложби, кликните на срце, ако вам се допада и оставите коментар, ако желите.

Стручно веће за језик и комуникацију