Родитељ представља своје занимање

Дана, 9. 4. 2021. у одељењу 4/3 две маме су представиле своје занимање.

Мама Александра Васковић представила је своје занимање у првој групи. Александра Васковић је машински инжењер и путем сјајно припремљене презентације темељно, детаљно и садржајно је описала своје занимање. Целу презентацију поткрепила је фотографијама својих пројеката и нацрта. Мама није могла лично да презентује и представи своје занимање због поклапања радног времена са нашим часовима, али смо са њом ступили у контак путем вибер видео позива. Овакав вид комуникације додатно је мотивисао ученике. Том приликом деца су Александри постављала различита питања у вези њеног занимања (Колико дуго се бави овим занимањем? Да ли јој је досадно, тешко на послу? Да ли је некад погрешила у прорачуну и како је решила тај проблем? Шта највише воли да пројектује?). Она им је потанко и стрпљиво одговарала на сва питања. Ученици су били веома заинтересовани, пажљиви, схватили су чиме се машински инжењер бави. На крају часа су сами израђивали своје нацрте за пројекат по избору.

У другој групи своје занимање представила је Јелена Живковић. Она се бави програмирањем, тачније, њено занимање назива се софтвер дивелопер. Јелена је кроз исцрпну причу о свом занимању, кроз постављање одговарајућих питања ученицима објаснила суштину свог занимања. Ученици су активно учествовали у разговору и долазили су до закључака о значењу страних термина. Сазнали су шта је то ,,баг“ у свету програмирања, софтвер, хардвер, компијутерски језик, апликације. Упознали су се са значајем рада програмера, научили су нове термине везане за информационе технологије, које звање треба да стекну да би постали програмери. Сазнали смо да је њен омиљени програм који је направила програм који се односи на заштиту жена од насиља и тиме нам је указала и на значај развијања хуманости. Час је протекао у пријатној и ведрој атмосфери.