ШКОЛСКИ РАЗВОЈНИ ПЛАН

После поступка вредновања рада школе у протеклом периоду и анализа које је урадио Тим за самовредновање, Стручни тим за израду развојног плана одредио  је основне приоритетне области у трогодишњем периоду за који важи наш тренутни Развојни план, и то од 2020.  до  2023. године. Овај документ је флексибилан за допуне и измене у току периода за који је донет.

У  овом петом циклусу  Школског развојног плана наш Тим ће се бавити унапређивањем следећих области промена:

1. Настава и учење (оцењивање и вредновање постигнућа ученика)
  2. Школском климом – ЕТОС (рад на побољшању међуљудских односа у самој школи – запослених, ученика али и родитеља, као и саме културе понашања свих који су део школског живота)
  3. Подршка ученицима кроз:
  • подршку у учењу – професионалну оријентацију
  • пројекат обогаћеног једносменског рада у школи
  1. Годишњи и школски програм рада (реализација, праћење рада стручних већа, вођење Дневника рада, равномерна распоређеност задужења запослених… )
  2. Образовна постигнућа – односе се на повећање успешности самих ученика кроз јавне промоције ученика – такмичара, као и на мотивацију ученика и наставника за квалитетнији наставни рад.

Дефинисањем стратегија за побољшање ових слабости у петом циклусу Школског развојног плана бавиће се Тим који је формиран на Наставничком већу одржаном 14. 05. 2020. године.

Чланови Тима Школског развојног плана су:

• Координатор – Гордана Ђорђевић – Јањић (професор разредне наставе)
  • Ирена Иванов-Каличанин (професор физике и директорка Школе)
  • Светлана Миленовић (професор српског језика и књижевности)
  • Снежана Матић (професор разредне наставе)
  • Србислав Луковић (вероучитељ)
  • Ивана Јанков (професор биологије)
  • Тања Цветковић (професор немачког језика)
  • Миљана Симановић (професор разредне наставе)
  • Сања Вучић (професор разредне наставе)
  • Лидија Алијевић, представник родитеља.

НАША СНАГА

• Традиција дуга пола века  у васпитању и образовању ђака
  • Стручан наставни кадар, стално дигитално  усавршавање
  • Организација настава (интердисциплинарни приступ настави)
  • Наши ученици који постижу успехе на републичким такмичењима
  • Страни језици: енглески, немачки, италијански
  • Учешће у разним пројектима (Амрес мрежа, Дигитална учионица, Школа новца за основца, Саобраћајни активизам…)
  • Обогаћени једносменски рад у школи
  • СНА (слободне наставне активности према интересовањима ученика)
  • Боравак за ученике 1. и 2. разреда
  • Предшколска група
  • Сала за физичко и терени
  • Добро опремљена школска библиотека
  • Дигитални и информатички кабинети, медијатека
  • Интернет, компјутери, пројектори, видео бим и телевизори у свим учионицама и кабинетима
  • Школски часопис
  • Сарадња са ОШ „Филип Филиповић“ (Сајам образовања)
  • Сарадња са Домом за децу без родитељског старања
  • Учешће у хуманитарним акцијама („Један пакетић – много љубави“)
  • Обележавање манифестација („Јесења шеширијада“, „Дечја недеља“…)
  • „Клуб родитеља и наставника“

НАША СЛАБОСТ

• Близина ОШ „Јован Јовановић Змај“
  • Школско двориште
  • Недовољно укључивање родитеља у живот школе
  • Недовољна размена позитивних искустава између предметне и разредне наставе

НАША МИСИЈА

Мисија наше школе је повезаност школе и живота, заправо примена наученог кроз праксу. Развитак личности ученика и наставника, међусобно разумевање, толеранција и сарадња кроз тимски рад, креативне радионице.

Ми смо школа која негује савремену наставу и подстиче позитивне људске вредности.

НАША ВИЗИЈА

Желимо да постанемо школа која константно унапређује наставни процес, побољшава међусобне односе, развија способности и интересовања ученика да бисмо је сви волели, радо долазили и лепо се осећали у њој.
Желимо да постанемо школа која квалитетно и занимљиво креира време, а наставници су сарадници, координатори и саветници које ђаци уважавају и радо испуњавају своје обавезе.

Координатор Тима ШРПа,
Гордана Ђорђевић Јањић